ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


Ford Kite Cup 2015- Chałupy 2015 

 

W dniach 8 - 9 maja w Chałupach rozegrano pierwszy etap tegorocznych zawodów w ramach Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup.

Głównymi konkurencjami zawodów były Freestyle oraz Course Racing oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association). Młodzi zawodnicy startujący w konkurencji Freestyle zbierali punkty do klasyfikacji Ligii Szkół Kitesurfingowych. Najwięcej punktów zdobyła szkółka Surfpoint, przed Wake.pl i Kite Park.

Pierwszego dnia zawodów wiatr o sile 7 - 9 węzłów, osiągający w szkwałach nawet 20 węzłów, stworzył idealne warunki dla Racingu.

Podobnie jak w poprzednim sezonie zaciekły bój o pierwsze miejsce stoczyło dwóch najlepszych zawodników w tej konkurencji: Maks Żakowski i Błażej Ożóg. W części przedpołudniowej rozegrano cztery wyścigi z czego trzy bezsprzecznie zwyciężył Maks. Po południu sytuacja się odwróciła. W dwóch z trzech wyścigów pierwszy linię mety przekroczył Błażej. Różnicą jednego punktu całą konkurencję wygrał jednak Maks Żakowski.

Bój o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Tomasz Janiak po wyrównanych wyścigach ze świetnie spisującym się w tych warunkach Piotrem Lenckowskim.

W konkurencji Freestyle Kobiet zwyciężyła aktualna Mistrzyni Świata PKRA Karolina Winkowska, która popisowo wykonała serię swoich trików, w tym "back mobe", "S-mobe" i ""front to blind". Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Lange trikami: "S-bend to blind" i "blind judge", a trzecie Natalia Grabowska.

W konkurencji Freestyle Młodzików, podobnie jak w ubiegłym roku, o pierwsze miejsce rywalizowali Krzysztof Issel z Denisem Żurikiem. Wracający do formy po niedawnej kontuzji Krzysztof wykonał popisowo "front to blind" i "313" i pokonał swojego najgroźniejszego konkurenta Denisa. Trzecie miejsce zajął Wojtek Andrzejewski.

 

 

Wyniki Pucharu Polski Ford Kite Cup 2015:

Konkurencja Freestyle:

Kobiety

1.Karolina Winkowska

2.Katarzyna Lange

3.Natalia Grabowska

4.Agnieszka Grzymska

5.Zuzanna Czaplińska

6.Martyna Konkel

9.Hanna Twaróg

9.Joanna Horowska

9.Julia Wira


Młodzicy:

1.Krzysztof Issel

2.Denis Żurik

3.Wojtek Andrzejewski

4.Wiktor Kun

5.Jan Szlagowski

6.Aleksander Grabowski

9.Tomasz Wiślicki

9.Mateusz Włodarczyk

9.Jan Koszowski

Konkurencja Racing:

Open:

1.Maks Żakowski

2.Błażej Ożóg

3.Tomasz Janiak

4.Piotr Lenckowski

5.Tomasz Glazik

6.Marek Rowiński Sr

7.Agnieszka Grzymska

8.Arkadiusz Kusalewicz

9.Michał Ruszkuk

10.Irek Aleksiejuk

11.Krzysztof Walczak

12.Andrzej Fal

 


Następne zawody z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup, w konkurencjach Freestyle i Course Racing, a także po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w foilboardingu, odbędą się w dniach

4 – 7 czerwca w Rewie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

 
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.