ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


RELACJA Z FORD KITE CUP 2013 W CHAŁUPACHPierwsze zawody z cyklu Ford Kite Cup 2013 odbyły się w dniach 17-19 maja w Chałupach na Półwyspie Helskim.

Podczas zawodów dopisała nie tylko pogoda, ale i wysoka frekwencja. Do sportowej walki stanęło ponad czterdziestu uczestników, z czego aż dziesięć osób debiutowało w zawodach Ford Kite Cup!

W trakcie trwania zawodów udało się rozegrać całą pojedynczą eliminację we Freestyle’u oraz czternaście wyścigów w  Racingu.

Kobiecy Freestyle zdominowała Mistrzyni Świata PKRA w kitesurfingu, Karolina Winkowska z Teamu Forda. Drugie miejsce zajęła Kasia Lange, a trzecie zdobyła Agnieszka Grzymska. Wśród mężczyzn, ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Polski Ford Kite Cup, Victor Borsuk uległ w finałowym pojedynku Markowi Rowińskiemu jr, doznając kontuzji. Trzecie miejsce przypadło Denisowi Żurikowi, który wygrał także w kategorii młodzików.


Wiele emocji dostarczyła również druga główna konkurencja – Racing. Po pierwszych wyścigach, w rankingu prowadził Maks Żakowski, któremu udało się pokonać najlepszych polskich zawodników – Błażeja Ożoga i Tomka Janiaka. Jednak to Błażej ostatecznie wygrał wyścigi, a Maks znalazł się na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajął Tomasz Janiak, wygrywając też w kategorii Masters. Po raz pierwszy koszulkę Ford Kite Cup przywdział  Przemysław Miarczyński, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie i wielokrotny Mistrz Świata w windsurfingowych klasach Mistral i RS:X, startujący w konkurencji Racing. Mimo, że do zawodów przyłączył się dopiero drugiego dnia to zdołał pewnie wygrać jeden z wyścigów. W Racingu kobiet zwyciężyła Agnieszka Grzymska, tuż przed Edytą Gwizdałą i Agnieszką Bilską, jeszcze do niedawna zawodniczką windsurfingową.

Do wprowadzonej w tym roku Ligii Szkół Kitesurfignowych zgłosiło się osiem szkółek wraz ze swoimi uczniami. Większość zawodników reprezentowała szkołę Wake.pl, z Darkiem Ziomkiem na czele.


Zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Nagrody ufundowali sponsor główny - firma motoryzacyjna Ford, a także pozostali sponsorzy: North Kiteboarding i Ion, wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart – dystrybutor sportowych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer GoPro oraz dodający skrzydeł kitesurferom Red Bull.

Następne zawody odbędą się w dniach 21-23 czerwca w Rewie.

Zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców!

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.fordcup.pl i fan page’u Ford Kite Cup na facebooku.

Do zobaczenia w Rewie!

 

Wyniki I etapu tegorocznego Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup:

Konkurencja Freestyle:

Mężczyźni:
1. Marek Rowiński jr
2. Victor Borsuk
3. Denis Żurik
4. Wojtek Issel
5. Krzysztof Issel
5. Paweł Kiczka
5. Artur Sowa
5. Darek Ziomek


Kobiety:
1. Karolina Winkowska
2. Kasia Lange
3. Agnieszka Grzymska
4. Dominika Wilczyńska

Młodzicy:
1. Denis Żurik
2. Krzysztof Issel
3. Aleksander Grabowski
4. Ryszard Sikorski

Masters:
1. Adam Senger
2. Filip Nazar
3. Rafał Pawłowicz
4. Leszek Mróz

Konkurencja Racing:


Mężczyźni:
1. Błażej Ożóg
2. Maks Żakowski
3. Tomek Janiak
4. Adam Szymański
5. Dominik Glogier
6. Andrzej Ożóg
7. Tomek Barańczuk
8. Arek Kusalewicz

Kobiety:
1. Agnieszka Grzymska
2. Edyta Gwizdała
3. Agnieszka Bilska
4. Dominika Wilczyńska

Masters:
1. Tomek Janiak
2. Adam Szymański
3. Andrzej Ożóg
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.