ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


Jurek KijkowskiG2H: Wiele osób dziwi się gdy słyszy hasło „surfing w Polsce”. A jednak jest to możliwe! Gratulujemy wygranej w zawodach Polish Surfing Challenge! Jak było?

Jurek: Fale tworzą się  podczas każdego sztormu. Wystarczy kilka godzin wiatru. Ogólnie było bardzo fajnie. Nie było łatwo wygrać, ponieważ w eliminacjach lepszy był Janek Korycki. W finale ja miałem więcej szczęścia, udało mi się złapać lepsze fale i wygrałem.

G2H: Jak i gdzie nauczyłeś się surfować?

Jurek: Zacząłem w jesienią 2000 roku w El Palmar niedaleko Tarify gdzie mieszkałem 2  lata. W sumie pojechałem tam na windsurfing, ale wciągnąłem się w surfa i wciągam się dalej.

G2H: Obecnie mieszkasz w Meksyku. Czy wyprowadzka spowodowana była chęcią trenowania? Czemu wybrałeś akurat to miejsce?

Jurek: W Meksyku mieszkam zimą na Helu latem, i w Warszawie też trochę. Zapraszam do Puerto Escondido, jest to jedno z najlepszym miejsc na świecie do uprawiania surfingu. Fale przez okrągły rok, temperatura wody 28 stopni i pływanie w samych szortach.

źródło: surfing-challenge.pl

G2H: Jakie są Twoje ulubione spoty surfingowe na świecie? Jak Ci się pływa w Meksyku?

Jurek: Zicatela i Punta w Puerto Escondido w Meksyku. Ale również Mundaka, Sopelana, Bakio i Laga w Hiszpańskim Kraju Basków oraz Sagres i okolice w Portugalii.

G2H: Co uważasz za swój największy sukces?

Jurek: No cóz, są to Józek i Klara moje dzieci.

G2H: Jakie jeszcze sporty uprawiasz?

Jurek: Windsurfing, turbogolfa, piłkę nożną i trochę kite’a.

G2H: W Polsce uważa się, że surfing to bardzo trudna dyscyplina. Wielu Polaków nawet będąc za granicą nie próbuje sądząc,  że są z góry skazani na porażkę. Masz inne zdanie? Jak byś ich zachęcił do pływania?

Jurek: W sumie surfing nie jest trudniejszy od winsurfingu, ale przed pierwszą lekcją warto parę razy pójść na basen i popływać kraulem. Parę wizyt na siłowni też się przyda.

G2H: Gdzie w Polsce są najlepsze spoty dla chcących spróbować surfingu?

Jurek: W Polsce przeważają wiatry zachodnie i południowo zachodnie. A w związku z tym, że najlepsze fale tworzą się kiedy wieje wiatr od brzegu ( offshore). To najczęściej najlepsze fale są na Półwyspie Helskim, bo zakręca on na południowy wschód.

G2H: Za co kochasz surfing?

Jurek: Za wolność, za prostotę. Za to że nie muszę wozić 100kg sprzętu w postaci żagli, bomów i masztów. Za to że nie plączą mi się linki.

G2H: Dokończ proszę zdanie. Najszczęśliwszy jestem gdy…

Jurek: Próbuje cieszyć się małymi rzeczami.

G2H: Marzę o…

Jurek: Tym żeby ludzie do siebie nie strzelali.

źródło: surfing-challenge.pl
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Prognoza pogody dla dowolnego regionu kraju może się oczywiście zauważalnie różnić. W następstwie tego instytut ICM kontroluje na bieżąco każdej godziny wiele stacji meteorologicznych w całej Polsce. Dzięki temu wiadomo jaka jest pogoda w mieście Jastarnia lub też jakiego typu zjawiska meteorologiczne wystąpią w tym miejscu. Z uwagi na fakt iż prognoza pogody dla miejscowości Jastarnia ustalana przez instytut ICM może modyfikować się intensywnie dokładamy dużych starań by w czasie rzeczywistym aktualizować dane pogodowe. Pogoda w Jastarni udostępniana przez ICM to przede wszystkim wskazania temp. powietrza która będzie wynosiła w najcieplejszym momencie dnia: 13C. Równocześnie temperatura odczuwalna wyniesie 10°C
5 m/s

Pogoda
°C
5 m/s

°C
6 m/s

SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.