ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


Michalina LaskowskaPodczas tegorocznej ostatniej edycji Ford Kite Cup 2011 w Juracie udało nam się porozmawiać z Michaliną Laskowską, jedną z czołówki polskiego freestylu.

G2H: Michalina powiedz nam kilka słów o sobie, od kiedy pływasz?

MICHALINA: Na kitesurfingu pływam od roku 2007, wcześniej pływałam na windsurfingu i obserwowałam kiteciarzy i denerwowało mnie, że przy słabym wietrze oni mogą wchodzić w ślizg, a ja nie i dlatego m.in. zamieniłam wind na kite. Kiedy spróbowałam to wpadłam po uszy :)

G2H: Gdzie zaczęła się przygoda z kitem?

MICHALINA: Zaczęłam pływać tu na Helu, ponieważ pochodzę z Władysławowa to miałam blisko :) pierwsze dwa-trzy lata spędziłam w Polsce i dopiero w 2010 roku wyjechałam zagranicę gdzie zaczęłam więcej pływać i trenować, co wpłynęło na polepszenie wyników.

G2H: Gdzie Ci się najlepiej pływało?

MICHALINA: Najczęściej byłam w Egipcie w El Gounie i bardzo mi się tam podoba. Jednak w Brazylii są idealne warunki, ponieważ wieje praktycznie codziennie.Cumbuco nie bez powodu nazwany mekka kitesurfingu.

G2H: Gdzie zaczęłaś starty zawodnicze?

MICHALINA: W zeszłym roku byłam na mistrzostwach Europy KTE, ostatnie odbyły się w Świnoujściu i tam zdobyłam 3 miejsce, które było moim najlepszym wynikiem w zeszłym roku. W tym roku w rankingu Europejskim jestem na razie druga :) Na pierwszym jest Asia Litwin. Ale jest jeszcze jeden przystanek, który napewno bedzie ciekawy.

G2H: Czy to są Twoje pierwsze zawody Ford Kite Cup?

MICHALINA: Nie, startowałam w zeszłym roku i dwa lata temu.

G2H: Jak Ci się pływało w tym roku?

MICHALINA: Powiedzmy, że ok. Juratę zdecydowanie uważam za najgorszy przystanek ze względu na słaby wiatr lub jego brak. Np. dziś wiało 10-12 węzłów, także ja nie mogłam się nawet wybić.

G2H: Wolisz pływać na płaskiej wodzie, czy na falach?

MICHALINA: Na płaskiej jest oczywiście łatwiej, jak jest duży czop to trudniej się wybić.

G2H: Co robisz w zimę, żeby utrzymać formę?

MICHALINA: Staram sie jak najwięcej wyjeżdżać do ciepłych krajów i tam pływać. W tym roku planuję wyjazd do Azji, gdzie chciałabym wziąć udział w zawodach KTA.

G2H: Gdzie się odbędą w tym roku?

MICHALINA: Ja chciałabym dołączyć na przystanki w  Tajlandii, Wietnamie i Filipinach.

G2H: Czyli przy okazji Twojej pasji można zwiedzić kawał świata?

MICHALINA: Dokładnie i to jest piękne. Uwielbiam podróże.

G2H: Jakie masz plany zawodnicze? Może próba dołączenia do światowej czołówki?

MICHALINA: Przyznam, że poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, a możliwośćs startów i treningów w tak dużej frekwencji jak to robi czołówka jest dla mnie nieosiągalna. Mimo to chce się oczywiscie rozwijać i wykorzystać mój potencjał jak najlepiej się da.

G2H: A jak oceniasz swoją konkurencję w kraju?

MICHALINA: Jest silna, ponieważ mamy dwie zawodniczki, które są w czstartują zagranicą i plasują się na wysokich miejscach światowego kitesurfingu: Karolina jest druga, a Asia czwarta.

G2H: Jak zachęcisz osoby, które jeszcze nie spróbowały kitesurfingu?

MICHALINA: To jest sport dla każdego! Chyba, że ktoś ma paniczny lęk przed wodą, to odpada. Jeśli ktoś lubi wiatr i wodę, to kitesurfing z pewnością jest dla niego. Poza tym na płaskiej wodzie można robić fantastyczne ewolucje i to różni kite od wind, na którym ewolucje łatwiej robić na falach. Dużym plusem kite jest fakt, że można zapakować go w plecak, wziąć dechę pod pachę i to jest mobile. Są również mniejsze koszty w samolocie :)

G2H: Najbliższe plany?

MICHALINA: Chiny, gdzie potrzebne jest specjalne zaproszenie. Ja zostałam zaproszona i zdecydowałam się na udział, ponieważ tegoroczna nagroda jest bardzo atrakcyjna. W zanadrzu miałam jeszcze Niemcy. Po Chinach mam prawie 1,5 miesiąca wolnego na trening i startuje w ostatnich w tym roku KTE we Francji, a potem wybieram się do Azji o czy mówiłam wcześniej.

G2H: Dziękujemy za rozmowę. Trzymamy kciuki!

POWRÓT
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Prognoza pogody dla dowolnego regionu kraju może się oczywiście zauważalnie różnić. W następstwie tego instytut ICM kontroluje na bieżąco każdej godziny wiele stacji meteorologicznych w całej Polsce. Dzięki temu wiadomo jaka jest pogoda w mieście Jastarnia lub też jakiego typu zjawiska meteorologiczne wystąpią w tym miejscu. Z uwagi na fakt iż prognoza pogody dla miejscowości Jastarnia ustalana przez instytut ICM może modyfikować się intensywnie dokładamy dużych starań by w czasie rzeczywistym aktualizować dane pogodowe. Pogoda w Jastarni udostępniana przez ICM to przede wszystkim wskazania temp. powietrza która będzie wynosiła w najcieplejszym momencie dnia: 13C. Równocześnie temperatura odczuwalna wyniesie 10°C
5 m/s

Pogoda
°C
5 m/s

°C
6 m/s

SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.