ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


WKRÓTCE W KINACH SOUL SURFER!Nie lada gratka dla fanów surfingu, a zwłaszcza Bethany Hamilton. Wkrótce na ekrany kin wchodzi film nakręcony w oparciu o prawdziwą historię tej utalentowanej surferki. Bethany jako 13-latka straciła lewą rękę w wyniku ataku rekina, jednak nie porzuciła marzeń o karierze surfingowej. Światowa premiera filmu miała miejsce 8 kwietnia. Z niecierpliwością czekamy na premierę polską!

Bethany urodziła się w Kauai na Hawajach. Od najmłodszych lat surfowała, głównie dzięki swoim rodzicom - surferom, którzy przybyli na Hawaje z USA ze względu na panujące tu świetne warunki do uprawiania surfingu. Bethany była wielokrotną zwyciężczynią zawodów dla dzieci. Gdy miała 8 lat zajęła pierwsze miejsce w zawodach organizowanych przez firmę Quicksilver. W roku 2000 powtórzyła sukces w kategori wiekowej do 11 lat, a potem do 15 lat. Widząc sukcesy młodej zawodniczki, zainteresowała się nią firma Rip Curl, która postanowiła zostać jej sponsorem. W październiku 2003 roku wczesnym rankiem Bethany poszła wraz z przyjaciółką surfować do Tunnels Beach. Gdy leżała w wodzie na desce, zaatakował ją rekin i odgryzł lewe ramię. Bethany straciła niemal 60% krwi. Spędziła tydzien w szpitalu. Nikt nawet nie myślał o jej powrocie do surfingu. Ona jednak, zaskakując wszystkich, postanowiła stanąć na desce zaledwie trzy tygodnie po wypadku. Kiedy nauczyła się już pływac na desce bez jednej ręki, wróciła do startów w zawodach. W roku 2004 wygrała ESPY Award dla najlepszego powracającego sportowca. W tym samym roku wygrała także Teen Choice Awards. W 2005 roku zajęła pierwsze miejsce w NSSA National Championships. W 2008 roku została członkiem Association of Surfing Professional.

A tymczasem rzućcie okiem na trailer filmu.
PODOBNE WPISY
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.