ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


RUSZAJĄ TRAMWAJE WODNE Z TRÓJMIASTA NA HELW niemal identycznej formule, jak rok temu, 30 kwietnia zaczną kursować tramwaje wodne z Gdańska, Gdyni i Sopotu na Hel. Za przejazdy nimi zapłacimy jednak nieco więcej, niż w poprzednim sezonie, choć w Gdyni podwyżka wejdzie w życie z małym poślizgiem. Jeszcze w poniedziałek terminowy start tramwajów w ustalonym wcześniej kształcie nie był do końca pewny. Według naszych informacji, zastrzeżenia - głównie do kwestii finansowania - miały władze Helu. W urzędzie marszałkowskim odbyło się jednak spotkanie, podczas którego wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione.

- Mogę zapewnić, że nie ma najmniejszego zagrożenia dla tegorocznego funkcjonowania tramwajów wodnych. Wszystko będzie się odbywać zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - zapewnił nas po spotkaniu Ryszard Świlski, członek zarządu województwa. Nie chciał jednak wypowiadać się odnośnie losów projektu w kolejnych latach.

Z jakich połączeń będziemy mogli skorzystać w tym roku? 30 kwietnia zaczną funkcjonować linie z Gdańska (Nabrzeże Motławy przy Baszcie Łabędź) oraz z Sopotu (molo) na Hel. Do końca maja na obu tych liniach tramwaje pływać będą we wszystkie weekendy, później - do końca sierpnia - codziennie.
Dokładnie w tych samych terminach pływać będą także tramwaje wodne z Gdyni na Hel. One z kolei odpływać będą z Przystani Tramwaju Wodnego przy Al.Jana Pawła II. Stąd też, ale tylko w okresie letnich wakacji szkolnych, pływać będą katamarany do Jastarni.
Również między 23 czerwca a 31 sierpnia uruchomione zostanie połączenie między Gdańskiem (także Nabrzeże Motławy przy Baszcie Łabędź) a Wyspą Sobieszewską.

Za przejazdy wszystkimi tramwajami wodnymi zapłacimy jednak w tym roku nieco więcej niż w ubiegłym: średnio o 2 zł w wypadku biletów normalnych i o 1 zł w wypadku biletów ulgowych. Nie wszędzie jednak nowe ceny obowiązywać będą od razu. A wszystko przez pomyłkę prawników.

Chociaż gdyńscy radni już jakiś czas temu przyjęli uchwałę, w której podnieśli tegoroczne ceny biletów na tramwaje wodne, to jednak okazało się, że znalazł się w niej błąd formalny (radcy przygotowujący jej treść powołali się na złą uchwałę) i konieczne będzie powtórne przyjęcie projektu. Nastąpić ma to w przyszłym tygodniu. - Będziemy prosić wojewodę, aby potraktował tę uchwałę priorytetowo. Mamy nadzieję, że wejdzie w życie nie później niż w połowie maja. Na pewno pierwsze rejsy tramwaju wodnego będą jednak kosztować pasażerów dokładnie tyle, co w roku ubiegłym - mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJÓW WODNYCH W SEZONIE 2011

Źródło: www.trojmiasto.pl
PODOBNE WPISY
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.