ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


RELACJA Z DAKINE POLISH SKIMBOARDING OPEN 2012DaKine Polish Skimboarding Open 2012 już za nami... krótko mówiąc było jeszcze wyżej, mocniej i lepiej niż rok temu. Tak trzymać!

Zawodnicy pokazali najwyższy poziom swoich umiejętności i zgotowali widowisko na najwyższym światowym poziomie w tej dyscyplinie. Pomimo padających od dawna na Pomorzu deszczy na kilka dni przed zawodami aura zaczęła sprzyjać i podczas PSO na niebie można było znaleźć zaledwie pojedyncze chmurki a temperatura sięgała wysoko powyżej 300C. Widownia która od wczesnych godzin porannych zbierała się na plaży w Gdańskim Jelitkowie chętnie oglądała zmagania i kibicowała zawodnikom a w między czasie odwiedzała nasze miasteczko namiotowe w którym można było zrobić skim-zakupy czy porozmawiać
z producentami desek na temat ich nowości na sezon. Podczas całej imprezy funkcjonowała także strefa testowa z deskami SeventyOne, Pakalolo, Konar Pro oraz FNCY Fair a bardziej zainteresowani plażowicze mogli skorzystać z darmowych porad instruktorów i wykonać pierwsze ślizgi w SeventyOne Mini Szkole Skimboardingu.

Po edycji 2011 trudno było sobie wyobrazić, że impreza skimboardowa może mieć jeszcze większy potencjał ale okazało się, że ma… i to jeszcze spory. Po zakończonej rejestracji lista startowa liczyła 118 zawodników, w tym kilkunastu zagranicznych m.in. ze Szwecji, Holandii, Austrii i Niemiec, ponadto odnotowano także rekordową liczbę 16 zawodniczek.

Po piątkowej rundzie eliminacyjnej listy ćwierćfinałowe uzupełniło 31 najlepszych zawodników którzy dołączyli do 9 którzy otrzymali wcześniej dzikie karty i nie musieli startować w piątkowych sesjach. Dodatkowo w piątek rozegrano pierwsze zmagania grup juniorskich poniżej 12 i 16 roku życia. Tego dnia
w najmłodszej grupie najlepsi okazali się Jakub Wałaszewski, Mateusz Papierski i Filip Ciepiela.
W kategorii U16 wygrali Michał Ambruszkiewicz, Jakub Pawłowski i Jan Mróz. Ci ostatni dodatkowo
z Grzegorzem Osieckim dostali ogromne wyróżnienie bo decyzją sędziów awansowali do ćwierćfinału
w kategorii OPEN.

Kontuzje wykluczyły z udziału w zawodach kilku potencjalnych faworytów, w tym zeszłorocznego zwycięzcę Tomka „Toma” Wojciechowskiego oraz finalistów Mariusza Wójta i Marka Wołkanowskiego.
Polish Skimboarding Open charakteryzuje się m.in. tym, że przeszkody na których pływają zawodnicy budowane są specjalnie z myślą tylko o tym wydarzeniu i zawsze pozostają wielką niespodzianką gdyż żaden z zawodników nie ma wcześniej możliwości ich przetestowania lub treningu. W tym roku konstruktorzy postawili na bardzo techniczne, wąskie boxy które wymagały od uczestników PSO dobrego panowania nad deską i odpowiedniego balansu ciała. W rundach finałowych nie zabrakło także bardzo spektakularnej skoczni o długości 2,5 m z której najlepsi latali wyjątkowo, jak na skimboarding, daleko.

Płeć piękna choć w mniejszości również skutecznie przykuła uwagę całej publiki oraz znakomitej większości samych zawodników. Dziewczyny bez wątpienia z roku na rok podnoszą swoje umiejętności dzięki czemu ich zmagania są coraz ciekawsze. Niekwestionowaną faworytką była zeszłoroczna zwyciężczyni Gabrysia Kulka z Gdańska, wielu liczyło także na wracającą po kontuzji Zuzę Lirską oraz będącą w świetnej formie Martę Węgrzynowską. Zagadką pozostawała także Lisa van Leeuwen z Holandii która pierwszy raz odwiedziła Polskie zawody. Sobotniego, finałowego dnia podobnie jak w piątek rozegrane zostały zawody juniorów a w swoich grupach wiekowych najlepsi okazali się… do 12 lat: Jakub Wałaszewski, Piotr Kubiak, Marek Brun, Daniel Sikorski, Mateusz Papierski i do 16 lat: Jędrzej Tomaszewski, Ignacy Kulka, Marcin Kubiak oraz Krzysztof Kolaska.

Najbardziej oczekiwanym momentem był oczywiście finał mężczyzn w którym wystartowało
10 najlepszych tego dnia zawodników. Poza czołówką Polaków do finału zakwalifikował się także rewelacyjny Holender - Ardien Raza, zeszłoroczny zdobywca 3 miejsca, Niemiec – Daniel Preiss oraz najlepszy ze Szwedów Adam Billberg. W finale zawodnicy walczyli o miejsca na podium na ogromnym kickerze do którego później została dostawiony zaprojektowany specjalnie na finał prawie 1,5 m wysokości, wąski flat-down-flat box. Ten zestaw zaowocował paradą potężnych transferów przeplatanych spektakularnymi, aczkolwiek zwykle bezpiecznymi upadkami, w między czasie finaliści pływali także na płaskiej wodzie i tam pokazywali swoje najlepsze tricki z tej dziedziny. Aby uzmysłowić jak wysoki poziom był w finale prezentujemy listę jedynie najlepszych tricków zawodników z podium:

FLATLAND:
Adrien Raza: bs 540 pop shuv, bs shuv double grab, bs 360 shuv to one foot to bs shuv out, bs 360
Daniel Preiss: bs 36 bigspin, bs 180 melon grab
Paweł Sadowski: bs 360 pop shuv, bs shuv to mute grab, bs shuv to double grab, bs 180, suit case combo

KICKER:
Adrien Raza: bs 180, bs shuv mute grab, 360 shuv, 540 shuv
Daniel Preiss: bs shuv, fs big spin
Paweł Sadowski: bs 180, fs 180, bs shuv mute grab, superman plant, nose frontboard

KICKER+BOX:
Adrien Raza: shuv on gap to 50-50
Daniel Preiss: shuv on gap to boardslide to fakie, 50-50 shuv out, boardslide to fakie
Paweł Sadowski: 50-50 shuv out, shuv on gap to 50-50, fs boardslide, bigspin on gap to fs boardslide to fakie

WYNIKI:

MĘŻCZYŹNI:

1) Paweł Sadowski PL [FNCY Fair Skimboards, Alpine Stars, Chilly Tillly]
2) Daniel Preiss DE [Supremesurf]
3) Ardien Raza NL [DB Skimboards, Chilly Tillly]
4) Marcin Borys PL
5) Adam Michałowski PL [Konar Pro Skimboards]
6) Piotr Lisowski PL [DB Skimboards, Chilly Tillly]
7) Mateusz Bąk PL [Konar Pro Skimboards]
8) Grzegorz Bemowski PL [FNCY Fair Skimboards]
9) Adam Billberg SWE [SkimX, Team Sweden]
10) Jakub Baraniak PL [SB53 Skimboards]

KOBIETY [Femi Pleasure Girls Contest]:

1) Gabriela Kulka PL
2) Marta Węgrzynowska PL [SeventyOne Skimboards, Shisha Brand]
3) Zuzanna Lirska PL [DIIL, Vault Skate]
4) Klaudia Barciszewicz PL [SeventyOne Skimboards]
5) Natalia Kaczkowska PL
6) Lisa van Leeuwen NL
7) Alekasandra Dubas PL
8) Alina Trybus PL
9) Emilia Szymoniak PL
10) Dominika Włodarczyk PL

Wieczorem na Gdańskiej plaży w Beach Barze QUE PASA odbyło się RIP CURL PARTY czyli oficjalne After Party z udziałem zawodników oraz gości. Podczas całej imprezy można było brać udział w bardzo kreatywnych konkursach i zmaganiach wygrywając nagrody ufundowane przez markę Rip Curl. Całość ciągnęła się do rana przy dźwiękach muzyki skimboardowych DJów Chemique i Bombera oraz odgłosach tricków deskorolkowych. Zagraniczni goście którzy stawili się w komplecie byli zachwyceni tak samymi zawodami jak i niesamowitym afterem z czego nasza nacja jest bardzo znana. Już zapowiedzieli swoją obecność na kolejny rok i na pewno wrócą do nas w jeszcze bardziej liczebnych grupach!

Zdjęcia:
Dzień 1 – Autorstwa: Bartosz Kaszubowski
Dzień 2 - Autorstwa: Bartosz Kaszubowski
Autorstwa: Adam Chrabąszcz, Filip Susmanek, Bartosz Kaszubowski
(na życzenie dostarczymy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i/lub bez znaku wodnego).

WWW: http://www.psopen.com

Facebook: http://www.facebook.com/psopen

 

 
PODOBNE WPISY
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.