ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


PIOTR MYSZKA NA KAJCIE!ZAPRASZAMY NA RELACJE Z KAJTA PIOTRA MYSZKI, PROST Z SARDYNII.

Porto Botte na Sardynii podczas październikowego zgrupowania kadrowego to idealne miejsce by szlifować formę w nowej klasie olimpijskiej Kite Racing.

Dwa dni przed wylotem zakupiłem nową deskę(North) do Kite Racingu  i już nie mogłem się doczekać kiedy złożę nowy sprzęt i zejdę na wodę.


 

Od początku zgrupowania mieliśmy idealną pogodę i ciepłą morską wodę, a to na początku jest bardzo ważne, gdyż większość czasu spędza się w wodzie.

Drugiego dnia mieliśmy męskie warunki wiatrowe bo siła wiatru dochodziła do 28 węzłów, a ja próbowałem nie dać się zwiać z deski. Po 3 godzinach walki mogłem spokojnie pójść spać bo poradziłem sobie z tym wiatrem bez żądnego problemu. Jedynie sól morska dawała się we znaki, bo przy każdej wywrotce było czyszczenie zatok. Po dwóch dniach byliśmy już zahartowani.

Do końca zgrupowania nie było już tak silnego wiatr ale wiało na tyle mocno by móc pływać po 3-4 godziny dziennie.

Moim założeniem na to zgrupowanie było oswojenie się z nową deską i doskonalenie techniki. Technika zwrotów na i z wiatrem różni się nie co od deski windsurfingowej bo na kajcie latawiec nie jest przymocowany do deski tylko do trapezu i nie ukrywam, że był to dla mnie na początku nie lada problem. Podczas każdej sesji na wodzie robiłem po 150-200 zwrotów z/pod wiatrem. Czasem podczas takiego zwrotu latawiec potrafi spaść na wodę, a 32 metrowe nie raz mi się poplątały.

Zgrupowanie super, a atmosfera w ekipie była idealna bo o nasze samopoczucie, jedzenie i spanie dbała polska baza SKYHIGH. Jest to szkoła windsurfingowo-kajtowa, która od roku działa w Porto Botte.Licze na to, że jeszcze spotkamy się z naszymi krajanami na Sardynii.

Już niebawem kolejny wyjazd …

Teraz czekamy do 10 listopada do ostatecznej decyzji ISAF  w sprawie wyboru nowej klasy Olimpijskiej. Niebawem okaże się czy Kite Racing zostanie, czy może wróci Windsurfing.

Od tego będzie zależało co spakuje do torby na kolejne zgrupowanie.

pozdrawiam

Piotr
PODOBNE WPISY
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.