ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


Samochodem przez BałtykEstoński Zarząd Dróg otworzył w poniedziałek liczącą 39 km drogę po zamarzniętym Bałtyku. Droga łączy położone na północnym zachodzie miasto Haapsalu z półwyspem Noarootsi.

 

Jest to pierwsza z sześciu dróg prowadzących po lodzie, otwieranych w Estonii każdej zimy w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Lodowa droga prowadząca z lądu do portu Osterby na półwyspie jest otwarta dla pojazdów ważących do dwóch ton. Ruch może odbywać się jedynie za dnia, a każdy kierowca musi mieć przy sobie telefon komórkowy.

W ubiegłym roku trasę lodową pomiędzy Haapsalu a półwyspem Noarootsi otwarto 6 lutego.

W Estonii najbardziej popularną drogą po zamarzniętym Bałtyku jest trasa łącząca port Rohukuela w północno-wschodniej części kraju z turystyczną wyspą Hiiumaa.

Lodowy przejazd trwa pół godziny, a prom na wyspę płynie pięć razy dłużej.

źródło: PAP
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.