ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


Na windzie przez BałtykPamiętacie Janka Lisewskiego? Tak, tego kitesurfera który jako pierwszy przepłynął Bałtyk bez  żadnej asekuracji.

Wszyscy gorąco dopingowaliśmy mu podczas 11godzinnego rejsu ze Świnoujścia do Ystad który odbył 26 lipca 2011 roku. Po udanej próbie „kajciarza” wiadome było, że niebawem padnie odpowiedź ze strony środowiska winsurfingowego.
Nie musieliśmy długo czekać. Odważnym  okazał się Max Wójcik, utytułowany zawodnik Raceboard i RS:X. Teraz jego celem jest dystans 300km, z Gdyni do Karlskrona. Czy mu się uda? Nie wątpimy.

Max Wójcik to doświadczony windsurfer. Podczas swojej kariery zdobywał  trofea Mistrzostw Świata czy Europy. Deską z żaglem żyje od małego, bowiem jego ojciec był Mistrzem Polski w klasie Finn, a jego matka była pierwszą kobietą ścigającą się na windsurfingu w Polsce. Jak sam twierdzi, musiał zostać żeglarzem. Wybrał windsurfing, ponieważ kręci go prędkość, adrenalina, wolność, oraz wyzwania które gwarantuje ten sport. Na pytanie o strach przed rejsem szeroko uśmiechnął się. Porównał to do skoku na bungee:  „Na początku zawsze jest spoko. Dopiero jak wsiadasz do klatki i podpinają ci liny do kostek, czujesz zimny pot na karku. A jak już jesteś na 60 metrach i koleś obok ciebie odlicza ci 5 sekund do skoku, wtedy robi się nieprzyjemnie gorąco.”

Jak sam twierdzi, ‘strzeżonego Pan Bóg strzeże’, dlatego pomimo swojego 20
letniego doświadczenia, Max zabezpieczy się w nadajnik GPS,  ( będziemy mogli śledzić jego trasę w Internecie),  a także będzie miał asystę motorówki. Wszystko tylko po to żeby nie musiał używać scyzoryka, jak wcześniej wspomniany Janek J Windsurfer zakłada, że jego rejs potrwa blisko 12 godzin, ale wiadome jest, że wszystko zależne jest od mocy wiatru oraz jego kierunku,  a także jego predyspozycji oraz fal. Start przewidziany jest między 17  a 28 lipca, w zależności od prognozy. Już teraz trzymamy kciuki za jego sukces!


Keep the sea!
Bartek Zalewski
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.