ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.

Bodyboarding


Bodyboarding jest rodzajem jazdy na fali. Należy dziś do grona najszybciej rozwijających się dyscyplin wodnych świata.

Dawniej w bodyboardingu pływało się spokojniej: płynnie i lekko jak w surfingu. Dzisiaj stawia się na efektowny styl. Dlatego wykonuje się dużo manewrów "lotniczych" przy wykorzystaniu dużych i ciężkich fal.

W sporcie tym stosuje się niedużą deskę wykonaną z pianki hydrodynamicznej, co zupełnie różni ją od tych stosowanych do surfingu. Jej zaletą jest to, że istnieje możliwość dostosowania jej do indywidualnych potrzeb każdego, czyli do wielkości i stylu jazdy sportowca.

Wszystkie bodyboardery mają piankowy "rdzeń", spód i górę. Rdzeni zwanych stringerami, może być maksymalnie dwa. Są one zrobione z grafitu lub carbonu.

Po połączeniu rdzenia z trzonem deski, wykonanym z surlynu, polietylenu lub polipropylenu, osiąga się odpowiednią jej elastyczność oraz prędkość, z jaką wraca do swoich pierwotnych kształtów. Górę sprzętu, zwaną "Deckiem", robi się z bardziej miekkiej pianki.

Od rodzaju zastosowanych materiałów, zależy poziom kontroli nad deską i jej giętkość. Dla początkujących wskazane są raczej bodyboardingi miękkie. Z desek twardych dwurdzeniowych korzystają jedynie doświadczeniu użytkownicy.

żródło: wwwextreme.banzaj.plPOWRÓT

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.