ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.

Longboarding


Longboarding to jeden ze sportów grawitacyjnych, który od jakiegoś czasu cieszy się coraz większą popularnością. Polega on na jeździe, na niestandardowo długiej deskorolce, przystosowanej do osiągania bardzo dużych prędkości – od 80 do 120 kilometrów na godzinę.

Deskorolka do longboardu ma podwozie, pozwalające na wykonywanie przeróżnych manewrów w czasie jazdy. Posiada ona również specjalne kółka, a niezmiernie ważną częścią deski są dobrze dobrane łożyska.

Longboardziści zjeżdżają przede wszystkim z górskich stoków. W trasie wykonują manewry, pokonują przeszkody i różnice wzniesień. Z tego powodu by uprawiać ten sport, trzeba mieć dobry sprzęt i odpowiednią odzież. Warto też pomyśleć o ochraniaczach, głównie na etapie nauki jazdy.

Osoby pasjonujące się sportami grawitacyjnymi zrzeszają się w organizacji IGSA – International Gravity Sports Association. Działa ona od 1996 roku.

żródło: wwwextreme.banzaj.plPOWRÓT

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.