ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


SYLWIA SKWARCZYŃSKA



W przemiłych okolicznościach, bo podczas firmowego grilla Go2hel.pl i Easy Surf, miałyśmy okazję poznać Sylwię Skwarczyńską - polską zawodniczkę windsurfingu startująca w klasie olimpijskiej (RSX). Początkowo nie mieściło nam się w głowach, że ta drobna osiemnastolatka pływa z żaglem 8,5, ale następnego dnia zobaczyłyśmy to na własne oczy! Nawet męska część publiczności chyli przed nią czoła!

Sylwia zdradziła nam, że przygodę z windsurfingiem rozpoczęła 6 lat temu. Po jednej lekcji z instruktorem w Rewie, wiedziała, że to sport dla niej! Wcześniej uprawiała pływanie, ale porównując monotonię tego sportu (pływanie od kafelki do kafelki) z ilością doznań, których dostarczyła jej deska z żaglem, nie było już odwrotu! Przed wakacjami Sylwia zapisała się do Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Nie myślcie jednak, że w okresie jesienno-zimowym Klub zawiesza swoją działalność! W końcu to najlepszy czas na ćwiczenia ogólnorozwojowe. W ruch idą narty biegowe oraz iceboardy (deski z płozami do ćwiczeń na lodzie). Późną wiosną zaczynają się zgrupowania i pierwszy kontakt z wodą. Treningi  przeplatają się z licznymi regatami i tak do późnej jesieni. Sylwia podkreśla, że udział w zawodach jest dla niej bardzo motywujący. Tylko podziwiać jej zapał! Z klasy BIG TECHNO przeskoczyła do olimpijskiej RSX, a żagiel 7,8 wymieniła na 8,5! Na swoim końcie ma m.in.4 miejsce w Mistrzostwa Europy, a ostatnio 2 miejsce w  Formula Windsurfing Allegro EASY Sports Cup 2011. W niedalekiej przyszłości planuje wystartować w Mistrzostwach Europy RSX  na Sardynii.

Życzymy dalszych sukcesów, zarówno natury sportowej jak i naukowej, gdyż w maju 2012 Sylwię czeka matura! :-)

Mocno trzymamy za nią kciuki! Naszym zdaniem jest nie tylko bardzo uzdolnioną i obiecującą zawodniczką, ale też przemiłą osobą! Gorącą jej dopingujemy i będziemy Was informować o jej kolejnych sukcesach!

Tekst: Alicja Majewska

 




POGODA NA PÓŁWYSPIE
Prognoza pogody dla dowolnego regionu kraju może się oczywiście zauważalnie różnić. W następstwie tego instytut ICM kontroluje na bieżąco każdej godziny wiele stacji meteorologicznych w całej Polsce. Dzięki temu wiadomo jaka jest pogoda w mieście Jastarnia lub też jakiego typu zjawiska meteorologiczne wystąpią w tym miejscu. Z uwagi na fakt iż prognoza pogody dla miejscowości Jastarnia ustalana przez instytut ICM może modyfikować się intensywnie dokładamy dużych starań by w czasie rzeczywistym aktualizować dane pogodowe. Pogoda w Jastarni udostępniana przez ICM to przede wszystkim wskazania temp. powietrza która będzie wynosiła w najcieplejszym momencie dnia: 13C. Równocześnie temperatura odczuwalna wyniesie 10°C
5 m/s

Pogoda
°C
5 m/s

°C
6 m/s

SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.