ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.


Victor BorsukPolak urodzony w Szwecji, kitesurfer, wielokrotny mistrz Polski w kitesurfingu
victorborsuk.com

G2H: Gratulujemy kolejnego mistrzostwa polski! Zawody Ford Kite Cup w kategorii freestyle po raz piąty z rzędu zakończyłeś na pierwszej pozycji! Jak ty to robisz?:)
VB: Tak naprawdę sam nie wiem, co roku wydaje mi się, że gdzieś dojdzie jakiejś awarii stawów albo gdzieś popełnie błąd, a jednak za każdym razym gdy jestem już w swoim heacie (7minutowym starciu), pływam lepiej niż się sam po sobie spodziewam.

G2H: Czy ktoś ma szansę pokonać cię w przyszłym roku? Jest ktoś kto może ci zagrozić?
VB: Co roku jest wielu takich, ostatnio chłopcy bardzo się podciągnęli i w przyszłym roku będę miał nie lada wyzwanie. Natomiast jest to raczej powód do dumy niż do obaw, bo bedą mnie oni mobilizować do rozwoju, a nie stagnacji.

G2H: Moja przygoda z kitesurfingiem zaczęła się…
VB: W 2003 nad polskim morzem, na Helu J

G2H: Moje ulubione spoty w Polsce i za granicą to…
VB: Bardzo ciężko jest jednoznacznie określić ulubione miejsce, gdy przychodzi lato – nie mogę doczekać sie pobytu na Helu i na Rhodos, gdy zbliża się wrzesień do grudnia nie mogę doczekać się Brazylii i Australii, w lutym są to Karaiby i tak kółko się zatacza J

G2H: Mój największy dotychczasowy sukces to…
VB: Wszystkie wygrane są sukcesami i każdy cieszy tak samo jak poprzedni, szczególnie gdy poziom konkurencji wzrasta, a mi pomimo permantenie naderwanych przyczepów jestem w stanie startować i do tego wygrywać. Kocham to uczucie...

G2H: Najbliższe plany startowe?
VB: Puchar Polski Ford Kite Cup, Puchar Europy KTE, i tak naprawdę zobaczymy co pojawi się na horyzoncie...

G2H: Największe marzenie zawodnicze?
VB: Bardzo nieoryginalne...

G2H: Jakie jeszcze inne sporty lubisz uprawiać?
VB: Kiedyś była to akrobatyka, siatkówka, snowboard, a ostatnio wakeboard, który jest kitem tylko,że w idealnych warunkach!:)

 

fot. kitepark.pl

G2H: W wolnym czasie lubię…
VB: Z przyziemnych spraw: studiować, czytać, bawić się w photoshopie i spotykać się  z przyjaciółmi. Z tych oderwanych od rzeczywistości: myśleć o nowych trickach, szukać nowych miejsc do zaliczenia, trenować i zastanawiać sie skąd wygenerować długotrwały przychód pasywny.

G2H: Ludzie/zawodnicy, których podziwiam…
VB: Zmieniają się jak w kalejdoskopie, ciężko jest jednoznacznie wybrać jedną osobę, każda wnosi coś innego. Natomiast uważam, że należy cieszyć się każdą chwilą w życiu, bo wszystko szybko się zmienia, dlatego codziennie cieszę się kolejnym dniem i doceniam ludzi, którzy  potrafili ciężko zapracować na fajne życie i potrafią czerpać z niego radość!!

G2H: Wszystkich zachęcam do spróbowania kitesurfingu, bo…
VB: Nie ma innego sportu, który sprawiałaby tyle radości, pozwalał rozwijać się niezależnie od wieku, bez duzego ryzyka utraty zdrowia (najstarszy kitesurfer ma 87 lat), i pozwala ujarzmić wiatr i wodę.

G2H: Dziękujemy za rozmowę!
POGODA NA PÓŁWYSPIE
Przepraszamy, chwilowo brak danych SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.