ZMIEŃ TŁO
SPORT    PASSION    FREEDOM
SKLEP GO2HEL  |  PL  |  EN  |
GO2HEL - wszystko o Półwyspie Helskim

You need Flash to see it.

SUP


SUP czyli Stand Up Paddling jest to najnowsza odmiana surfingu, która dzięki swej wyjątkowości szybko podbija serca surferów.

Stand up Paddling jest połączeniem longboarda z wiosłem.  Deski używane do SUP posiadają dużą wyporność, tak aby można było na niej stać i wprawiać ją w ruch za pomocą wiosła. Tą dyscyplinę można uprawiać praktycznie w każdym akwenie i w każdych warunkach. Do nauki najlepiej wybrać spokojne wody, typu Zatoka Pucka. Kiedy już zestaw zostanie opanowany, a balans na desce nie stanowi problemu, to oznacza, że przyszedł czas na zmierzenie się z falami!

Jednym z prekursorów tego sportu był Laird Hamilton. Ten kto słyszał o Hamiltonie wie, że wszystkiemu czego się dotknie nadaje ekstremalny charakter.

Taki rodzaj surfing pozwala na złapanie niesamowitej ilości fal, w bardzo krótkim czasie. Wymaga on jednak nie lada balansu, aby utrzymać się na desce na stojąco, do tego omijać fale.

Producentami seryjnych desek SUP miedzy innymi są: Jimmy Lewis, Naish oraz Starboard czy Mistral.

Na pierwszy rzut oka SUP wydaje się dyscypliną łatwą, jednakże opanowanie deski przy większych falach jest bardzo skomplikowane. Wymaga to od zawodnika umiejętności przewidywania fal. Każdy Sup’owiec musi mieć dokładnie wytyczoną trasę przez przebój, tak aby omijać łamiące się fale. Należy unikać „złapania” przez falę, ponieważ wiąże się to z konkretnym praniem, z wiosłem w ręku i nogą z leash’em przyczepionym do ciężkiej deski. Są to jednak ekstremalne sytuacje w ciężkich warunkach. Początki są naprawdę przyjemne. SUP jest doskonałym treningiem fizycznym!


POWRÓT

You need Flash to see it.

NEWSLETTER
bądź na bieżąco !!!
Dodaj się do newslettera już teraz!

Dodając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości dot. działalności portalu GO2HEL oraz jego partnerów

Czy wy też przed wyjazdem na półwysep wchodzicie na kilka różnych stron? Trzeba przecież wynająć jakąś przyczepę albo zarezerwować kwaterę, sprawdzić czy będzie wiało, zobaczyć czy nie ma jakiś fajnych zawodów i kiedy są dobre imprezy. Mamy dla Was super newsa! Na szczęście powstało Go2Hel! Serwis który dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji! Teraz już nie musicie odwiedzać tylu stron! Na go2hel.pl znajdziecie to wszystko i znacznie więcej! Konkursy z cennymi nagrodami, fantastyczne zdjęcia, opinie, relacje i newsy z półwyspu i to na jednej stronie! Czytelnie, atrakcyjnie i w surferskim klimacie.